ПОСЈЕТА НАЧЕЛНИКА ПОРОДИЦИ ВАСИЋ ЗА МЕЂУНАРОДНИ ДАН ПОРОДИЦЕ

Начелник општине Лопаре Радо Савић посјетио је данас вишечлану породицу Петра Васића из Миросаваца јер је у овој локалној заједници ове године изостало уобичајено окупљање и програми поводом 15. маја – Међународног дана породице.

Савић је рекао да су осмочланој породици Васић уручени скромни поклони и новчана помоћ.

„Овом приликом смо се упознали о начину живота ове породице, која живи искључиво од пољопривредне производње“, навео је Савић новинарима.

Он је истакао да су се, приликом посјете, договорили да општина у наредна два мјесеца за ову породицу набави пластеник који ће бити постављен у њиховом домаћинству.

Савић је подсјетио да општина Лопаре, с циљем стимулисања популационе политике, а самим тим и подршке породици као језгру друштва, обезбјеђује 60.000 КМ годишње.

„Важно је да се оснаже наше породице јер су оне гаранција опстанка и села, и општине, и цијеле Републике Српске“, нагласио је Савић.

У име Удружења родитеља са четворо и више дјеце „Подмладак“, пакете је уручио Миле Перић, који је рекао да ће и остале вишечлане породице Лопара добити исте пакете.

Међународни дан породице прогласиле су УН 1993. године, а у свијету је први пут обиљежен 15. маја 1994.