POLOŽEN ASFALT NA PARKING KOD CRKVE NA ZAJEDNICAMA


Oko porte Crkve Svetog proroka Ilije u Labuckoj kod Lopara uređen je parking prostor i intenziviraju se radovi na uređenju enterijera.
„Danas polažemo asfalt na parking prostor oko crkve koji je površine 570 metara kvadratnih. Podlogu i pripremu za asfaltiranje uradila je firma MCG Integral iz Lopara, a asfalt polaže Bijeljina put a.d. Izgradnju su pomogli vjernici ovog kraja, firma MCG Integral, JP Putevi RS i opština Lopare.“ – rekao je Radivoje Stjepanović, predsjednik crkvenog odbora Crkve Svetog proroka Ilije na Zajednicama.
„Radovi se nastavljaju i unutrašnjosti crkve, gdje otpočelo freskopisanje. Uređuje se i porta, a ograda se radi etapno, prvo 72 metra pored parkinga, a onda dolazi na red i zapadna strana porte“ – dodao je Stjepanović i nastavio: „Radićemo onoliko koliko budemo imali sredstava. Nadamo se da će vjerni narod da dolazi, da će i opština da nam pomaže, pomagala je i dosada, a nadamo se pomoći i od firmi“.