ПОДРШКА ИНИЦИЈАТИВИ ЗА РЕКОНСТРУКЦИЈУ ПУТА ПРЕКО ГОРЊЕ ТУЗЛЕ

Начелник општине Лопаре Радо Савић и министар туризма, трговине и саобраћаја Тузланског кантона Един Бушевац изразили су данас спремност да подрже реконструкцију пута Тузла-Лопаре, преко Горње Тузле.

Бушевац је током састанка са Савићем у Лопарама најавио да ће министарство које предводи у овој години урадити пројектну документацију за реконструкцију два и по километра пута.

„Ми смо спремни да радимо на овом послу. Извођење радова на том путу предвиђено је за 2021. годину“, рекао је Бушевац новинарима након састанка.

Савић је рекао да је мајевичка општина спремна да подржи ову иницијативу.

„Овај пут изузетно је важан за општину Лопаре и већ на јунској сједници Скупштине општине разговараћемо о писму намјере у вези са реконструкцијом пута Тузла-Лопаре“, рекао је Савић.

Он је додао да ће се општина обратити предузећу „Путеви Републике Српске“ с циљем да се дионица пута кроз подручје општине Лопаре буде у потпуности рехабилитована.

Ријеч је о дионици од девет километара кроз ову општину, од око 16 километара пута Г. Тузла-Лопаре.

Састанку је присуствовао и помоћник министра за саобраћај Тузланског кантона Ненад Лукановић.