POTREBAN OPREZ I POŠTOVANjE MJERA U VEZI SA KORONA VIRUSOM

Opštinski štab za vanredne situacije opštine Lopare, je danas održao sjednicu na kojoj je konstatovano da je epidemiološka situacija na području opštine Lopare stabilna i da nema građana pozitivnih na korona virus.
Na sjednici su potvrđene i mjere koje je donio Republički štab za vanredne situacije i iste su produžene do 06.07.2020. godine, a odnose se na: -zabranu okupljanja u grupama više od 50 lica na javnom mjestu,
-rad ugostiteljskih objekata od 06,00 do 23,00 časa,
-zabranu takmičarskih aktivnosti sportskih organizacija za određene sportove,
-rad organa uprave.
S obzirom da je u susjednim opštinama sve veći broj lica koji su zaraženi virusom korona, opštinski štab apeluje na sve građane i privredne subjekte sa područja opštine Lopare da se pridržavaju svih mjera propisanih od strane nadležnih organa, kako bi se epidemiološka situacija na području naše Opštine i dalje održala stabilnom. Nastaviti i dalje:
-obavezno nošenje zaštitne maske u zatvorenom prostoru,
-održavanje fizičke distance,
-pojačane mjere lične higijene i dr.