BESPLATNE SEZONSKE KARTE I ŠKOLA PLIVANjA ZA DJECU

Škola plivanja “Delfin” (https://www.youtube.com/watch?v=xqRmxlx6-40)danas je počela na bazenima “Oktopus” u Loparama.
“Ovo je već treća sezona škole plivanja “Delfin”, koja je danas počela sa radom. Imamo podršku od opštine za realizaciju ovog projekta.” – rekao je Pero Stević, učitelj škole plivanja.
Cilj ovog projekta je da sva djeca sa opštine Lopare postanu plivači i savladaju tehnike plivanja.

“Opština Lopare je u saradnji sa bazenima “Oktopus” i školom plivanja “Delfin”, pored besplatnih sezonskih karti za korištenje bazena za svu djecu i omladinu do 18 godina, obezbjedila je i besplatnu školu plivanja za djecu od 7 do 14 godina sa područja opštine Lopare.” – istakao je Rado Savić, načelnik opštine i dodao : – “Mislim da je ovo jedna dobra mogućnost za svu našu omladinu u ovim teškim vremenima, kad je otežano kretanje za odlazak negdje van Lopara, da ljeto provedu baveći se sportom i učeći da plivaju i da im bude lijepo i korisno.“

Opština Lopare je iz budžeta za besplatne sezonske karte za cijelu sezonu izdvojila je 25 000KM a za školu plivanja 2 500KM.