БЕСПЛАТНЕ СЕЗОНСКЕ КАРТЕ И ШКОЛА ПЛИВАЊА ЗА ДЈЕЦУ

Школа пливања “Делфин” (https://www.youtube.com/watch?v=xqRmxlx6-40)данас је почела на базенима “Октопус” у Лопарама.
“Ово је већ трећа сезона школе пливања “Делфин”, која је данас почела са радом. Имамо подршку од општине за реализацију овог пројекта.” – рекао је Перо Стевић, учитељ школе пливања.
Циљ овог пројекта је да сва дјеца са општине Лопаре постану пливачи и савладају технике пливања.

“Општина Лопаре је у сарадњи са базенима “Октопус” и школом пливања “Делфин”, поред бесплатних сезонских карти за кориштење базена за сву дјецу и омладину до 18 година, обезбједила је и бесплатну школу пливања за дјецу од 7 до 14 година са подручја општине Лопаре.” – истакао је Радо Савић, начелник општине и додао : – “Мислим да је ово једна добра могућност за сву нашу омладину у овим тешким временима, кад је отежано кретање за одлазак негдје ван Лопара, да љето проведу бавећи се спортом и учећи да пливају и да им буде лијепо и корисно.“

Општина Лопаре је из буџета за бесплатне сезонске карте за цијелу сезону издвојила је 25 000КМ а за школу пливања 2 500КМ.