СЛУЖЕНА ПОЉСКА МОЛИТВА И ПАРАСТОС КОД МАНАСТИРА У РОЖЊУ

Код Манастира Светог пророка Јеремије у Рожњу на Мајевици служена је традиционална пољска молитва, потом и парастос за погинуле мјештане у протеклим ратовима.
Протојереј ставрофор Зоран Илић, који службује мјесту у Бољанић на Озрену, рекао је да се недјељом пред Илиндан традиционално сваке године служи пољска молитва у Рожњу.

„Село је некада бројало близу 130 кућа, а онда је 1992. године пало. Сада су овдје насељене четири куће“, рекао је Илић.

Начелник општине Лопаре Радо Савић истакао је да је Рожањ опустјело српско село на Мајевици које данас припада федералној општини Сапна.

Он је додао да је овдје направљена црква уз помоћ народа и свештеника Илића, који службује у Бољанићу, и његовог имењака и презимењака на служби у Обудовцу, као и да се гради се манастирски конак, што буди наду у обнову живота.

„Надам се да ће након обнове манастира успјети да се уради и пут који повезује Рожањ са мјесном заједницом Прибој у општини Лопаре“, рекао је Савић новинарима.