ДАНИ ДИЈАСПОРЕ 2020

Ове године Дани дијаспоре одржани су у складу са епидемиолошком ситуацијом.

„Данас смо у порти цркве у Лопарама уз програм Недељно поподне БН телевизије представили оно што смо у протеклој години дана радили са дијаспором, а и оно што смо радили на нашем локалном нивоу.“ – рекао нам је Радо Савић, начелник општине Лопаре.

Савић је изразио жаљење што грађани нису могли присуствовати у већем броју, јер су поштоване епидемиолошке мјере, али се бар преко телевизијских екрана могло видјети вјеродостојно представљање остварених успјеха и резултата, уз жељу да се 2021. године окупљање и сабор дијаспоре одржи на стари начин.

„И поред тога што је ове године мало људи из земаља западне Европе дошло у родни крај надам се да су се успјешно представиле приче из нашег краја везане за сарадњу са дијаспором, а и локални успјеси наших привредника, пољопривредника и свих људи који су на неки начин нешто значајно урадили на подручју наше општине.“- истакао је Савић.