DANI DIJASPORE 2020


Ove godine Dani dijaspore održani su u skladu sa epidemiološkom situacijom.

„Danas smo u porti crkve u Loparama uz program Nedeljno popodne BN televizije predstavili ono što smo u protekloj godini dana radili sa dijasporom, a i ono što smo radili na našem lokalnom nivou.“ – rekao nam je Rado Savić, načelnik opštine Lopare.


Savić je izrazio žaljenje što građani nisu mogli prisustvovati u većem broju, jer su poštovane epidemiološke mjere, ali se bar preko televizijskih ekrana moglo vidjeti vjerodostojno predstavljanje ostvarenih uspjeha i rezultata, uz želju da se 2021. godine okupljanje i sabor dijaspore održi na stari način.


„I pored toga što je ove godine malo ljudi iz zemalja zapadne Evrope došlo u rodni kraj nadam se da su se uspješno predstavile priče iz našeg kraja vezane za saradnju sa dijasporom, a i lokalni uspjesi naših privrednika, poljoprivrednika i svih ljudi koji su na neki način nešto značajno uradili na području naše opštine.“- istakao je Savić.