SLUŽEN PARASTOS POGINULIM I PREMINULIM BORCIMA U PODGORI

U Podgori kod Lopara danas je služen parastos za 22 poginula i preminula srpske borca iz ove mjesne zajednice.Predsjednik Boračke organizacije opštine Lopare Risto Radić napomenuo je da je selo Podgora platilo visoku cijenu u prethodnom ratu.“Šesnaest je poginulih boraca iz ovog sela. Najviše ih je poginulo tokom neprijateljskih ofanziva, koje su ovdje bile česte. Najžešća je bila 1995. i tada je bilo najviše žrtava“, rekao je Radić.Supruga poginulog borca Đorđa Jovanovića, Radmila je zajedno sa sinom i unukom stigla iz Bijeljine da bi, kako je objasnila, obišli porodično imanje i posjetili suprugov grob.Načelnik opštine Lopare Rado Savić poručio je da opštinska uprava stoji na raspolaganju boračkoj organizaciji i boračkoj populaciji u skladu sa svojim mogućnostima.Savić je naglasio da su u prethodnom periodu uspjeli, zajedno sa drugim javnim i privatnim privrednim subjektima, da zaposle svu djecu poginulih boraca, koja su završila fakultete.“U ovoj godini ćemo, zajedno sa Zavodom za zapošljavanje, zaposliti tri lica iz boračkih kategorija“, rekao je Savić i dodao su boračke kategorije stanovništva posebno osjetljive, te da im je potrebna dodatna pažnja cijelog društva.Nakon parastosa, koji je služio protojerej-stavrofor Jeremija Lazić, porodice poginulih, predstavnici boračke organizacije i opštinske uprave položili su cvijeće kod spomenika za 22 poginula i preminula borca.