ZA PROŠIRENjE KOVID BOLNICE U BIJELjINI 50.000 KM

Skupština opštine Lopare donijela je danas odluku da se iz budžeta lokalne zajednice izdvoji 50.000 maraka za proširenje kovid bolnice u Bijeljini kojoj gravitira stanovništvo majevičkog kraja.
Odbornici su usvojili šestomjesečni izvještaj o izvršenju budžeta, a načelnik Lopara Rado Savić kaže da je zbog epidemije virusa korona primjetan pad prihoda i da se do isteka godine očekuje bolja ekonomska situacija.
Savić je nakon sjednice naveo kao važnu i odluku o izdvajanju 80.000 KM iz opštinskog budžeta za izgradnju infrastrukture u naselju Slatina.
Među 20 tačaka dnevnog reda odbornici Skupštine opštine Lopare usvojili su i akcione planove po izvještaju Glavne sužbe o reviziji finansijskih izvještaja opštine i Doma zdravlja.
Podršku je dobila oduka o osnovanosti utvrđivanja opšteg interesa radi provođenja eksproprijacije za izgradnju puta u mjesnoj zajednici Podgora, kao i više odluka o novim urbanističko-tehničkim uslovima na području opštine.