ЗА ПРОШИРЕЊЕ КОВИД БОЛНИЦЕ У БИЈЕЉИНИ 50.000 КМ

Скупштина општине Лопаре донијела је данас одлуку да се из буџета локалне заједнице издвоји 50.000 марака за проширење ковид болнице у Бијељини којој гравитира становништво мајевичког краја.
Одборници су усвојили шестомјесечни извјештај о извршењу буџета, а начелник Лопара Радо Савић каже да је због епидемије вируса корона примјетан пад прихода и да се до истека године очекује боља економска ситуација.
Савић је након сједнице навео као важну и одлуку о издвајању 80.000 КМ из општинског буџета за изградњу инфраструктуре у насељу Слатина.
Међу 20 тачака дневног реда одборници Скупштине општине Лопаре усвојили су и акционе планове по извјештају Главне сужбе о ревизији финансијских извјештаја општине и Дома здравља.
Подршку је добила одука о основаности утврђивања општег интереса ради провођења експропријације за изградњу пута у мјесној заједници Подгора, као и више одлука о новим урбанистичко-техничким условима на подручју општине.