UZ PODRŠKU OPŠTINE ZAVRŠENO UREĐENjE ZGRADE

U Loparama je završeno uređenje stambene zgrade uz podršku opštinske uprave od 5.000 KM.
Stanari Zajednice etažnih vlasnika u Ulici Cara Dušana organizovali su se i prikupili sredstva za promjenu krova, novu fasadu sa izolacijom i uređenje pristupnih staza oko zgrade, a radovi na renoviranju zgrade koštali su 30.100 KM.
„Opština Lopare podržava organizovanje stanara u zgradama na registraciji zajednice etažnih vlasnika, na zamjeni dotrajalih azbestnih krovova novim limenim pokrivačem i izradi novih fasada. Za ovu zgradu je iz lokalnog budžeta izdvojeno 5.000 KM“, rekao je načelnik Lopara Rado Savić koji je danas posjetio stanare na broju 141.
Prema njegovim riječima, od 25 zgrada u Loparama dvadesetak je imalo azbestne krovove, a zajedničkim ulaganjem stanara i opštine na najmanje 15 zgrada do sada su krovovi zamijenjeni ekološki prihvatljivim materijalima.
„Zahvalni smo opštini i načelniku za podršku i inicijativu da ovaj posao uradimo i srećni smo što smo uspjeli“, rekao je novinarima jedan od stanara Dragan Tomić.