RAZGOVORI O NOVIM KOMPONENTAMA PROJEKTA „PRO BUDUĆNOST“

Kroz projekat Pro budućnost ostvareno je niz aktivnosti na području opštine Lopare. Ovaj projekat nekoliko godina djeluje širom Bosne i Hercegovine.
Članice projekta su posjetile opštinu Lopare i razgovarale sa načelnikom Radom Savićem.
„Danas smo u Loparama povodom jedne nove komponente našeg projekta“, rekla je u svojoj izjavi novinarima Renata Dlouhi – Kastelic iz američke humanitarne organizacije CRS /CRS -Catholic Relief Services/. Ona je istakla da je to prilika za opštine i gradove koji su partneri da apliciraju za projekte koji će podržati rekonstrukciju i sanaciju nekih objekata koji su od koristi građanima opština koji su direktni partneri i njihovih susjednih opština i gradova s kojima sarađuju.
Načelnik opštine Lopare izrazio je zadovoljstvo zbog prilike da se kroz projekat infrastrukture u funkciji izgradnje mira i opština Lopare pojavi sa aplikacijom.
„Mi ćemo aplicirati za jedan od projekata koji su nam prezentovani i nadam se da će naša aplikacija biti uspješna i da ćemo na kraju dobiti priliku da realizujemo taj projekat“, dodao je Savić.