РАЗГОВОРИ О НОВИМ КОМПОНЕНТАМА ПРОЈЕКТА „ПРО БУДУЋНОСТ“

Кроз пројекат Про будућност остварено је низ активности на подручју општине Лопаре. Овај пројекат неколико година дјелује широм Босне и Херцеговине.
Чланице пројекта су посјетиле општину Лопаре и разговарале са начелником Радом Савићем.
„Данас смо у Лопарама поводом једне нове компоненте нашег пројекта“, рекла је у својој изјави новинарима Рената Длоухи – Кастелиц из америчке хуманитарне организације ЦРС /CRS -Catholic Relief Services/. Она је истакла да је то прилика за општине и градове који су партнери да аплицирају за пројекте који ће подржати реконструкцију и санацију неких објеката који су од користи грађанима општина који су директни партнери и њихових сусједних општина и градова с којима сарађују.
Начелник општине Лопаре изразио је задовољство због прилике да се кроз пројекат инфраструктуре у функцији изградње мира и општина Лопаре појави са апликацијом.
„Ми ћемо аплицирати за један од пројеката који су нам презентовани и надам се да ће наша апликација бити успјешна и да ћемо на крају добити прилику да реализујемо тај пројекат“, додао је Савић.