„МАЈЕВИЧКИ АКЦИЈАШИ“ АМБАСАДОРИ МИРА

Начелник општине Лопаре Радо Савић посјетио је данас чланове удружења „Мајевички акцијаши“ и подржао њихов волонтерски рад за којим, како је рекао, постоји потреба у сваком друштву.
„`Мајевички акцијаши` неколико година заредом реализују пројекте који се, осим волонтерског рада, односе и на повезивање са другим срединама, дружење младих људи и стварање чврстих веза и пријатељстава наше локалне заједнице са младим из Србије, Македоније, Словеније и других земаља бивше Југославије“, рекао је Савић.
Звездана Дејић из Лопара рекла је новинарима да кроз пројекат „Про будућности“ „Мајевички акцијаши“ дјелују као амбасадори мира, промовишући и јачајући волонтеризам, толеранцију, мир и помирење.
Учесници овог пројекта су савези и удружења из Србије, „Друштво без предрасуда“ из Теочака и „Мајевички акцијаши“ као домаћини.
Млади из Лопара похвалили су одличну сарадњу и подршку општине њиховим пројектима.