„MAJEVIČKI AKCIJAŠI“ AMBASADORI MIRA

Načelnik opštine Lopare Rado Savić posjetio je danas članove udruženja „Majevički akcijaši“ i podržao njihov volonterski rad za kojim, kako je rekao, postoji potreba u svakom društvu.
„`Majevički akcijaši` nekoliko godina zaredom realizuju projekte koji se, osim volonterskog rada, odnose i na povezivanje sa drugim sredinama, druženje mladih ljudi i stvaranje čvrstih veza i prijateljstava naše lokalne zajednice sa mladim iz Srbije, Makedonije, Slovenije i drugih zemalja bivše Jugoslavije“, rekao je Savić.
Zvezdana Dejić iz Lopara rekla je novinarima da kroz projekat „Pro budućnosti“ „Majevički akcijaši“ djeluju kao ambasadori mira, promovišući i jačajući volonterizam, toleranciju, mir i pomirenje.
Učesnici ovog projekta su savezi i udruženja iz Srbije, „Društvo bez predrasuda“ iz Teočaka i „Majevički akcijaši“ kao domaćini.
Mladi iz Lopara pohvalili su odličnu saradnju i podršku opštine njihovim projektima.