RITAM EVROPE 2021.GODINE U LOPARAMA

Pobjeda Marije Tomić iz Lopara na dečijem muzičkom takmičenju “Ritam Evrope” dovela je ovo prestižno takmičenje u opštinu Lopare. Načelnik opštine Lopare Rado Savić i izvršni direktor “Ritma Evrope” David Makević potpisali su ugovor koji se odnosi na organizaciona pitanja i realizacuju ovog spektakla. „Opština Lopare je učestvovala na prvom festivalu Ritam Evrope i naša predstavnica Marija Tomić je uspjela pobijediti tako da je ona sigurno ličnost godine u Loparama“, rekao je novinarima Rado Savić, načelnik opštine Lopare.On je istakao da će iduće godine mladi talenti iz drugih sredina dolaziti u Lopare na pripreme i, ako epidemiološka situacija bude povoljna, u Loparama će se održati i finalno takmičenje.„Opština Lopare sa svojom predstavnicom je došla do pobjede u ovom televizijskom takmičenju, koji je u prethodnoj sezoni okupio 14 gradova i opština“, istakao je David Makević, direktor Ritma Evrope.Makević je rekao da je to pokazatelj da manje lokalne samouprave imaju mogućnost da dovedu jedan nacionalni projekat u svoje sredine i da na taj način podstaknu mlade talente na znanje i sticanje novih vještina