ОПШТИНУ ЛОПАРЕ ПОСЈЕТИО НЕНАД ПОПОВИЋ МИНИСТАР У ВЛАДИ СРБИЈЕ

Општина Лопаре има велики развојни потенцијал, а нови пројекти у различитим областима уз подршку Владе Србије осигурали би привредни и економски развој, а тиме и перспективу за бољи живот младих људи на том подручју, закључено је послије састанка начелника те општине Раде Савића и министра у Влади Србије Ненада Поповића. Општина Лопаре има велики развојни потенцијал, а нови пројекти у области пољопривреде, туризма и привреде, уз помоћ Владе Србије покренули би њену економију, осигурали перспективу и останак младих људи на том подручју, каже начелник те општине Радо Савић. “Ми смо и до сада несумњиво имали подрушку Владе Србије и имаћемо је и у наредном периоду. Имали смо је кроз одобравање средстава за изградњу производне пословне хале у Прибоју. Већ смо одредили локацију, урадили пројекат, а завршен је и избор извођача радова. Ових дана почиње изградња тог објекта у којем ће се одвијати производња која ће обезбиједити нова радна мјеста и запослити људе. Желимо да кроз пројекте пуне иновација креирамо радна мјеста која ће бити одржива, а министра смо упознали са неким од њих. У наредном периоду ћемо се о њима још договарати. Захвални смо Влади Србије што улаже значајна средства у нашу неразвијену локалну заједницу”, рекао је Савић.Министар у Влади Србије Ненад Поповић рекао је да ће хала у Прибоју бити једна од најмодернијих, те да ће постати основа за будућу индустријску зону.“Kао министар могу да обећам да ћу се потрудити да привучемо инвеститоре који ће да се баве производњом у овој хали, али и у некој будућој индустријској зони, јер овдје постоји огроман потенцијал, између осталог и због географског положаја. Ово подручје ускоро ће у својој близини, на двадесетак колометара, имати модеран аутопут, а његов положај омогућио би да се производи логистички лако допреме до потрошача ”, нагласио је Поповић. Влада Србије чини све да помогне Српској, па је до сада уложила много средстава у економски развој, науку и инфраструктуру њених општина, додао је Поповић.“Обећaвам да ћемо у следећем периоду радити на технолошком развоју ових општина, а поготово овдје у Лопарама, јер ми данас у Београду имамо инжењере, студенте који су дошли из ове општине. Зашто многи од њих не би управо овдје отворили своје иновационе, старт-уп компаније, као што су најбољи иновациони и старт-уп центри у Европи, у неким мањим мјестима, планинским и туристичким”, констатовао је Поповић.Министар Поповић истакао је велики потенцијал планинског, здравственог и вјерског туризма Лопара, а као неко ко се бави развојем односа са Руском Федерацијом обећао је и помоћ при довођењу руских инвеститора у ту општину.