ПОД ЕПИДЕМИОЛОШКИМ НАДЗОРОМ 104 ЛИЦА, 43 ПОЗИТИВНО НА ВИРУС КОРОНА

Општински штаб за ванредне ситуације општине Лопаре, је 19.11.2020. године одржао сједницу на којој је констатовано да је епидемиолошка ситуација на подручју општине Лопаре у последњих дана дјелимично стабилизована.Проблем у контроли епидемиолошке ситуације представља смањен број тестирања. Тренутно је под епидемиолошким надзором 104 лица, од чега је 43 лица позитивно на вирус корона, a 6 на болничком лијечењу. Од почетка пандемије од последица болести COVID-19 умрло је 5 људи са подручја општине Лопаре. На сједници су потврђене и продужене епидемиолошке мјере које је донио Републички штаб за ванредне ситуације до 30.11., а које се односе на: – забрану јавног окупљања у групама већим од 50 лица, – организовање музике уживо у угоститељским објектима за смјештај, исхрану и пиће, – сва приватна окупљања у групама већим од 10 лица (свадбе, крштења, рођендани, прославе и други породични скупови сличне природе). – ограничење рада угоститељских објеката од 06,00 до 22,00 часа, -организовање спортских такмичења без присуства публике, као и предузимање других мјера усмјерених за спречавање појаве и ширења COVID-19 су продужене и обавезујуће за примјену до 30.11.2020. године. Такође, обавезују се грађани да на отвореном и у затвореном простору носе заштитну маску и придржавају се заштитне мјере физичког растојања од два метра, у затвореним просторима, поред ношења заштитне маске и одржавања физичког растојања од два метра придржавају и упутстава Института за јавно здравсто Републике Српске, у зависности од дјелатности која се обавља. С обзиром да је протеклих дана било већих окупљања грађана, због организовања локалнх избора, Општински штаб поново апелује на све грађане и привредне субјекте са подручја општине Лопаре да се строго придржавају свих мјера прописаних од стране надлежних органа, у циљу заштите здравља становништва наше Општине и смањења последица пандемије.