POD EPIDEMIOLOŠKIM NADZOROM 104 LICA, 43 POZITIVNO NA VIRUS KORONA

Opštinski štab za vanredne situacije opštine Lopare, je 19.11.2020. godine održao sjednicu na kojoj je konstatovano da je epidemiološka situacija na području opštine Lopare u poslednjih dana djelimično stabilizovana.Problem u kontroli epidemiološke situacije predstavlja smanjen broj testiranja. Trenutno je pod epidemiološkim nadzorom 104 lica, od čega je 43 lica pozitivno na virus korona, a 6 na bolničkom liječenju. Od početka pandemije od posledica bolesti COVID-19 umrlo je 5 ljudi sa područja opštine Lopare. Na sjednici su potvrđene i produžene epidemiološke mjere koje je donio Republički štab za vanredne situacije do 30.11., a koje se odnose na: – zabranu javnog okupljanja u grupama većim od 50 lica, – organizovanje muzike uživo u ugostiteljskim objektima za smještaj, ishranu i piće, – sva privatna okupljanja u grupama većim od 10 lica (svadbe, krštenja, rođendani, proslave i drugi porodični skupovi slične prirode). – ograničenje rada ugostiteljskih objekata od 06,00 do 22,00 časa, -organizovanje sportskih takmičenja bez prisustva publike, kao i preduzimanje drugih mjera usmjerenih za sprečavanje pojave i širenja COVID-19 su produžene i obavezujuće za primjenu do 30.11.2020. godine. Takođe, obavezuju se građani da na otvorenom i u zatvorenom prostoru nose zaštitnu masku i pridržavaju se zaštitne mjere fizičkog rastojanja od dva metra, u zatvorenim prostorima, pored nošenja zaštitne maske i održavanja fizičkog rastojanja od dva metra pridržavaju i uputstava Instituta za javno zdravsto Republike Srpske, u zavisnosti od djelatnosti koja se obavlja. S obzirom da je proteklih dana bilo većih okupljanja građana, zbog organizovanja lokalnh izbora, Opštinski štab ponovo apeluje na sve građane i privredne subjekte sa područja opštine Lopare da se strogo pridržavaju svih mjera propisanih od strane nadležnih organa, u cilju zaštite zdravlja stanovništva naše Opštine i smanjenja posledica pandemije.