ПАРАСТОС У ПУКИШУ

На празник Светог краља Стефана Дечанског – Мратиндан, преславу цркве у Пукишу код Лопара, служена је литургија. Литургију је служио пензионисани свештеник протојереј-ставрофор Славко Максимовић, уз саслужење свештенства парохије.
Након литургије услиједило је ломљење славског колача, а затим сe свештенство и вјерни народ упутио до Меморијалног центра „Стара вода“ у Пукишу, гдје је служен молитвени помен код споменика за 104 жртве из села Миросавци, које су усташе на звјерски начин ликвидирале 26. новембра 1941. године. Међу жртвама је било највише дјеце и младића, а најмлађа жртва је била беба од 6 мјесеци.
Код оближњег споменика потом је служен и парастос за три погинула борца из Пукиша у протеклом одбрамбено-отаџбинском рату.
Чланови породица и представници општине Лопаре на челу са начелником Радом Савићем, код поменутих споменика положили су вијенце и цвијеће.