ПРОСЛАВА ДАНА РЕПУБЛИКЕ ЧУВА ТЕМЕЉЕ СРПСКЕ

Полагањем цвијећа код споменика „Јунацима Мајевице“ у Лопарама је обиљежен 9. јануар – Дан Републике Српске.
Цвијеће су положиле делегације општине Лопаре и општинске Борачке организације.
Начелник општине Лопаре Радо Савић рекао је да прослава Дана Републике чува темеље Српске.
„Код нас не постоји дилема о највећем државном празнику, обиљежавње 9. јануара остаје докле год буде постојао овај народ и Република Српска“, поручио је Савић.
Честитајући празник народу Српске, Савић је нагласио да је прошло 29 година у којима српски народ има слободу, те да је неопходно економски оснажити Републику да она буде гарант просперитета.
Предсједник општинске Борачке организације Ристо Радић рекао је Срни да је веома важно да 9. јануар буде водиља за бољи живот сваког становника Републике Српске да би се избјегло велико социјално раслојавање.
Ове године је, због епидемиолошких мјера, изостао традиционални пријем код начелника општине Лопаре који је претходних година организован.