ЧЛАНОВИ УДРУЖЕЊА „МАЈЕВИЧКИ ВОЛОНТЕР“ СПРОВЕЛИ АКТИВНОСТ НА МЕЂУНАРОДНИ ДАН ВОЛОНТЕРА

Чланови Удружења „Мајевички волонтер“ су, на Међународни дан волонтера /5. Децембар/, организовали активност којом су породици Хоџић из Мачковца код Лопара обезбиједили огревно дрво за наступајућу зиму. „За ову породицу смо организовали набавку, довоз и цијепање дрвета у количини од 10 метара кубних“, саопштио је Желимир Нешковић, предсједник Удружења „Мајевички волонтер“.Он је навео да у породици живе мајка и син, Зифија и Есмир, те да припада категорији социјално угроженог становништва.„Искористили смо данашњи дан да би помогли једној породици и показали да континуиарно радимо хуманитарне и волонтерске акције и након акције добровољног давања крви, која је била половином октобра у Угљевику, удружење поново спроводи једну активност баш на Међународни дан волонтера“, закључио је Нешковић.Зифија Хоџић није крила изненађење акцијом поменутог удружења. Она је изразила захвалност учесницима и при томе рекла да за предстојећу зиму има довољно огревног дрвета.Подршку волонтерима је пружио и начелник општине Лопаре Радо Савић, који је обишао чланове Удружења „Мајевички волонтер“ приликом извођења ове активности.Ово удружење постоји три године и окупља 50 волонтера разних животних доби, који су усмјерени на помоћ становништву мајевичког краја у активностима из области волонтеризма и хуманитарног рада.