СЛУЖЕН ПАРАСТОС ЗА ПОГИНУЛЕ БОРЦЕ ИЗ СЕЛА ПИРКОВЦИ

Испред споменика, на коме су уклесана имена 10 погинулих бораца, у селу Пирковци код Лопара је служен парастос и положено цвијеће.
Ристо Радић, предсједник Општинске борачке организације Лопаре, је рекао да се на данашњи дан (25. јун) служи парастос и обиљежава сјећање на страдале борце из овог мјеста у протеклом одбрамбено-отаџбинском рату, јер је на тај дан 1995. године извршен напад на положаје чете чији су припадници били из Пирковаца.
„Извршен је страховит напад од стране непријатеља у рејону коте Јаштерик и тада су погинула тројица наших бораца, а осам их је рањено“, навео је Радић.
Он је истакао да положај није помјерен и поред великих губитака, те да су Пирковчани одбранили Јаштерик и тако зауставили продор непријатеља у дубину територије општине Лопаре.
Цвијеће су положили родбина погинулих бораца, чланови ужег руководства Општинске борачке организације, делегација локалне заједнице на челу са начелником општине Лопаре Радом Савићем.
Парастос у Пирковцима је служио јереј Остоја Дикић, парох 2. Мачковачке парохије.