ДЕВЕТИ ДАН ПОТРАГЕ ЗА НЕСТАЛИМ НЕЂОМ ЦВЈЕТИНОВИЋЕМ

Неђо Цвјетиновић, нестао је 24.06.2022. године, када се удаљио од куће тражећи гљиве у оближњој шуми, у селу Веселиновац, општина Лопаре.
Његов нестанак је полицији у Лопарама пријавио син 24.06.2022.године у вечерњим часовима.
Одмах је организована потрага у којој су поред синова, учествовали полицајци ПС Лопаре и ватрогасци-спасиоци из Лопара.
Потрага је настављена и следећих дана уз учешће припадника МУП-а Републике Српске, Републичке управе цивилне заштите, ГСС Бијељина и Јахорина, ГСС и цивилне заштите Брчко Дистрикта, Хеликоптерског сервиса, ватрогасаца Угљевика и Лопара, радника ШГ „Мајевица“ из Лопара, планинара, ловаца и мјештана.
У претходних осам дана у потрази је учествовало преко 500 људи.
Током потраге су кориштени и податци добијени од мобилног оператера у покушају лоцирања кретања несталог, а претходног дана ангажован је био и потражни пас
Потрага за несталим Неђом Цвјетиновићем ће се наставити и наредних дана.
Штаб за ванредне ситуације општине Лопаре је направио план потраге за наредна три дана, гдје ће се радити на терену у мањим оперативнијим групама, које ће бити међусобно координисане.
Контакт особа за информације које могу бити од користи у процесу потраге је Жељко Керовић 065539967, саопштено је из општинског штаба.