ОДРЖАНА СЈЕДНИЦА ОПШТИНСКОГ ШТАБА ЗА ВАНРЕДНЕ СИТУАЦИЈЕ

Општински штаб за ванредне ситуације оптшине Лопаре је, поводом најаве обилнијих падавина и јачег удара вјетра у периоду од 16-20. јануара на подручју Републике Српске, одржао састанак са циљем праћења стања на терену и предузимања потребних мјера од стране надлежних институција и служби у циљу заштите становништва и имовине од елементарних непогода.
У наредном периоду посебна пажња ће се обратити на бујичне потоке, клизишта и подручја у близини ријека Гњица и Јања.
Све локалне фирме са радним машинама и тим од 15 људи ће бити у приправности за потребе хитне интервенције на подручју општине Лопаре или за подршку другим локалним заједницама гдје помоћ буде потребна, саопштено је из Општинског штаба.