МЕЂУНАРОДНИ ТУРНИР У БАСКЕТУ

У Лопарама је вечерас почео Међунородни дводневни турнир у Уличном баскету 3×3 који је окупио 16 екипа на ранг листи Међународне кошаркашке федерације /ФИБА/, а одржава се под окриљем Кошаркашког савеза Републике Српске.
Одборник у Скупштини општине Лопаре Желимир Нешковић отворио је турнир симболичним шутом на кош.
“На овај начин промовишемо здрав стил живота, а част је бити дио овакве манифестације посвећене младим људима, гдје се осјети спортски дух”, рекао је Нешковић.
Организатор турнира Раденко Марковић рекао је да су учесници екипе из Загреба, Београда, Сремске Митровице, Шапца, као и екипе из Републике Српске и Федерације БиХ.
“Наш циљ је да афирмишемо омладину мајевичког краја како би се што више бавили спортом”, рекао је Марковић.
Општина Лопаре генерални је покровитељ турнира.