ПОД СЛОГАНОМ „ДОЛАЗЕ НАШИ“, ОВОГ ВИКЕНДА „ДАНИ ДИЈАСПОРЕ“ У ЛОПАРАМА

Под слоганом „Долазе наши“ у Лопарама се овог викенда одржава манифестација „Дани дијаспоре“.
„Ово су десети Дани дијаспоре, а нама долази наши, наша родбина, комшије и пријатељи“, рекао је Радо Савић, начелник општине Лопаре.
Он нагласио да су Лопаре, Мајевица и ова манифестација постали симболом окупљана дијаспоре у региону.
„Дани дијаспоре треба да подстакну јачање наших веза, да се још боље и чвршће увежемо да пробамо успорити процес асимилације наших људи широм свијета, а на другој страни да успјешни мајевичани уложе у родни крај“, истакао је Савић.
“Дани дијаспоре” су у организацији Општине Лопаре, Удружења Мајевичана у Швајцарској и Туристичке организације Лопаре, уз подршку УСАИД-а (USAID).
Предвиђено је да манифестсација, чији је циљ јачање веза матице и дијаспоре, траје од 23. до 25. јула, а биће организовани бројни културно-забавни садржаји, пословни форум, „Сајам домаћих производа“ и емисија Недељно поподне БН телевизије са директним преносом из Лопара.