ПРЕДАЈОМ НА УПОТРЕБУ ЈАВНЕ ЧЕСМЕ ПРЕД ШКОЛОМ СВЕЧАНО ОБИЉЕЖЕН ПОЧЕТАК ШКОЛСКЕ ГОДИНЕ

Поводом почетка нове школске године свечано је предата на употребу јавна чесма, која је изграђена у Лопарама, као дар Мире и Слободана Павловића становништву Лопара.„Годинама ова вода постоји у Лопарама и ево сада је уређена. Чесма се налази на улазу у школско двориште и на лијепом је мјесту не само за школу, него и за цијеле Лопаре“, рекао је начелник општине Радо Савић.Он је навео да су току радови на уређењу школског дворишта и спортског полигона, те да је доста тога урађено да се створе што бољи услови за почетак новог школског циклуса. Савић је свим учениима, родитељима и наставницима је пожелио срећну и успјешну нову школску годину, уз наду да ће протећи без пандемије и пандемијских услова, а посебне честитке је упутио свим ђацима првацима.Слободан Павловић је, приликом предаје новоизграђене чесме на употребу, изразио задовољство што се налази у Лопарама и пренио поздраве своје супруге Мире свим становницима ове локалне заједнице. Он је позвао родитеље да имају што више дјеце, јер су дјеца будућност.Директор Основне школе „Свети Сава“ Лопаре Драган Лукић је захвалио Павловићу и Савићу на чесми и инфраструктурним радовима у кругу школе и пожелио ученицима нормално одвијање наставе.Почетак школске године у централној основној школи у Лопарама благословили су свештеници на челу са мјесним парохом Спасојем Радовановићем, а за ђаке прваке подијељени су поклони, које је и ове године обезбиједила локална заједница. У новој школској години, школе на подручју општине Лопаре похађа 737 ученика. Од тога је 562 у основним школама и 175 у средњошколском центру. У прве разреде основних школа, у овој локалној заједници уписано је 45 ученика.