СЛАВА ХРАМА РОЂЕЊА ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ У МАЧКОВЦУ

У Мачковачкој цркви служена је литургија поводом крсне славе Мале Госпојине – Рођења Пресвете Богородице, празника којем је храм посвећен.
Литургију су служили свештеници мачковачкиx и лопарске парохије предвођени протојереј-ставрофором Стевом Јовићем и протојереј-ставрофором Драгомиром Лазаревићем, који су донедавно службовали у наведеним парохијама.
У молитвеном слављу учествовао је велики број вјерника, а присутни су били начелник Лопара Радо Савић и предсједник Скупштине Миленко Ристић.
Након опхода око храма служен је парастос погинулим борцима у протеклом одбрамбено-отаџбинском рату.
Са кумом славе Божидаром Обреновићем сломљен је славски колач, а кумство за наредну годину преузео је Желимир Нешковић, директор Дома здравља Лопаре.
„Част ми је и задовољство што сам преузео кумство славе цркве у Мачковцу“, рекао је Нешковић.
Он је саопштио да је и раније кумовао за славу Мачковачког храма у циљу очувања православља и традиције на Мајевици и позвао на окупљање грађана и долазак у светиње које су чувар опстанка српског народа на поменутим просторима.