ПАРАСТОС ЗА БОРЦЕ ИЗ ПОДГОРЕ

За борце Војске Републике Српске из Подгоре код Лопара данас је служен парастос испред спомена-обиљежја на којем су уписана 22 имена.
Замјеник начелника општине Лопаре Горан Тасовац истакао је да је Подгора у рату дала велики допринос одбрани, јер су борци овога краја били на бранику планине Мајевице.
„Општина Лопаре је у претходном периоду урадила бројне инфраструктурне пројекте да би се побољшао квалитет живота мјештана“ – рекао је Тасовац новинарима.
Члан предсједништва општинске борачке организације Лопара Митар Тојић рекао је да су парастоси прилика да се некадашњи саборци окупе и да се његује сјећање на ратне хероје.
Он је додао да су за одбрану Републике Српске погинула 242 борца из Лопара.
Цвијеће и вијенце су положили чланови породица погинулих бораца и мјесне борачке, као и Замјеник начелника Горан Тасовац и одборници др Желимир Нешковић и Митар Тојић.
На спомен-обиљежју у Подгори исписана су имена 15 погинулих бораца, једног несталог борца и шест бораца који су преминули током рата.