МАСКЕНБАЛОМ ОБИЉЕЖЕН ПОЧЕТАК „ДЈЕЧИЈЕ НЕДЈЕЉЕ“

У оквиру „Дјечије недјеље“ у центру Лопара је одржан маскенбал уз учешће предшколске, школске и дјеце из Дјечијег вртића Лопаре који је и организовао маскенбал.Никада љепше не изгледају Лопаре него када се на улицама чује раздраганост, пјесма и жамор дјеце.Разноврсне су биле маске и костими у које су били обучена дјеца од принцеза, вила, разних суперхероја, ловаца и сл.Најљепше је бити у друштву дјеце, рекао је Начелник општине Лопаре Радо Савић, који је најавио изградњу два нова дјечија игралишта. Уз помоћ донације из Подгорице, Општина Лопаре ће припремити простор и уредити терен за постављање нових и реновирање постојећих дјечијих игралишта. Дјеца заслужују још више и ми ћемо се, као локална управа, трудити да обезбједимо што боље услове за одрастање- нагласио је Савић. Из Дјечијег вртића су најавили да ће у оквиру Дјечије недјеље, када се промовишу права дјетета, организовати још неколико забавних и едукуативних догађаја.