ОПШТИНА ЛОПАРЕ НА САЈМУ „ИНТЕРАГРО 2021“

Министар пољопривреде, шумарства и водопривреде Републике Српске Борис Пашалић отворио је у Бијељини Сајам „Интерагро 2021“. Свој штанд на овој сајамској манифестацији има и општина Лопаре, а челни људи ове локалне заједнице предвођени начелником Радом Савићем присуствовали су отварању Сајма, а потом обишли и изложбне павиљоне.Начелник општине Лопаре упутио је честитке Граду Бијељина и свима који су учествовали у организацији.„Видим добру организацију и доста је људи данас овдје“, рекао је Савић.Он је саопштио да је општина Лопаре представљена неким традиционалним производима са Мајевице, од којих су неки брендиарни, а неки у процесу брендирања.„Ранијих година сир зарац је изазвао велико интересовање на овом Сајму и након тога смо кренули у процес његовог брендирања и заштите“, навео је Савић. Он је додао да је у Лопарама регистрована Пољопривредна задруга „Зарац“, гдје се тај сир производи као аутохтони производ. На Међународном сајму пољопривреде, лова и риболова „Интерагро 2021“ заступљено је 120 излагача из Републике Српске, Србије и земаља региона чиме је потпуно попуњен капацитет и у унутрашњем и у спољашњем дијелу сајмског простора. Ове године на Сајму, који ће трајати три дана, први пут учествују и представници ловачких и риболовачких удружења.Сајам, чије је затварање предвиђено у суботу 9. октобра у 16 часова, се одржава на Агро-тржном центру .