ГРАДИ СЕ КУЋА ЗА ДЕМОБИЛИСАНОГ БОРЦА

У насељу Слатина код Лопара гради се кућа за демобилисаног борца Ђоку Стевановића, који је прије одбрамбено-отаџбинског рата живио у селу Висори, а које је по Дејтонском споразуму припало Федерацији БиХ.„Не постоје услови за повратак у село Висори, јер је једино село у БиХ које нема струју и пут због велике небриге власти у Федерацији“, рекао је начелник општине Лопаре Радо Савић.Он је сопштио да је општина Лопаре додијелила плац и иницијалну помоћ од 2 000 КМ, а велику помоћ пружили су висорчани из дијаспоре и Удружење Мајевичана у Швајцарској који су до сада прикупили 8 000 КМ, Удружење жена Милиног Села, као и друга удружења и појединци, како би се помогло породици Стевановић да добије кров над главом прије зиме.„Стевановићи желе овдје да буду и да овдје остану, то је за нас јако важно и ми ћемо у свему што можемо још помоћи“, додао је Савић.Породица Стевановић има три члана и тренутно живе у Брчком као подстанари и плаћају кирију. Дванаест година су живјели у Миросавцима код Лопара, гдје су одржавали домаћинство човјеку који је био запослен у иностранству и сада жели да реновира кућу. „Жеља ми је да, након тридесет година, имам свој кров над главом и позивам све људе добре воље да се прикључе овој акцији“, апеловао је Ђоко Стевановић, борац Војске Републике Српске прве категорије.