ПРЕДСТАВЉЕНИ РЕАЛИЗОВАНИ ПРОЈЕКТИ ОМЛАДИНСКЕ БАНКЕ ЛОПАРЕ У 2021. ГОДИНИ

У Лопарама су представљени резултати реализовних програма Омладинске банке Лопаре током 2021. године.„Ми смо подржали 10 пројеката укупне вриједности око 30.000 КМ, од тога је фондација „Мозаик“ донирала око 7.000 КМ, општина Лопаре је из свог буџета издвојила око 8.000 КМ, а око 14.500 КМ је допринос неформалних група, које су реализовале пројекте, а то су појединци организације и институције“, саопштио је Жељко Пауковић, директор програма Омладинске банке фондације „Мозаик“.Он је истакао да је кроз реализацију ових пројеката учествовало око 170 волонтера и да је близу 18 000 директних корисника ових пројеката, те да су неки веома значајни као што је уређење бунара у кругу „Дома здравља“ Лопаре или Туристички водич за општину Лопаре.„Кроз два микробизниса су креирана и два нова радна мјеста у Општини Лопаре“, додао је Пауковић.Начелник Лопара Радо Савић је изразио задовољство десетогодишњом сарадњом општине и фондације „Мозаик“ кроз програм Омладинске Банке.„Та сарадња је резултирала са 70 сјајних пројеката у нашој локалној заједници“, рекао је Савић.Он је нагласио да су овогодишњи пројекти одлично осмишљени и реализовани, те да ће грађани од њих имати користи.У складу са потписаним четворогодишњим уговором о сарадњи општине Лопаре и фондације „Мозаик“ програм Омладинске банке Лопаре се наставља и у наредној години.