НАЧЕЛНИК САВИЋ НА ЗАВРШНОЈ КОНФЕРЕНЦИЈИ ДИЈАСПОРА ИНВЕСТ ПРОЈЕКТА

Завршну конференцију Дијаспора Инвест пројекта у Сарајеву отворио је амбасадор САД у БиХ Ерик Нелсон.
На конференцији се говорило о успјешним причама улагања дијаспоре и њиховом искуству.
Током конференције представљен је водич за јединице локалне самоуправе о приступу исељеништву, као и брошура општине Лопаре „Долазе наши“, израдјена уз помоћ УСАИД-а /USAID/.
„Захвалан сам на учешћу наше општине у Диjаспора Инвест пројекту. Ово је била једна конкретна подршка и помоћ општини, као и давање већег кредибилитета нашем раду са дијаспором“ – рекао је начелник Савић.
Кроз грант програм и активности техничке подршке пројекта Дијаспора Инвест, УСАИД-а Босна и Херцеговина /“Diaspora Invest“, USAID Bosnia and Herzegovina/ је подржао 164 компаније које су отвориле преко 1500 нових радних мјеста те су омогућиле преко 22 милиона америчких долара вриједности инвестиција.