САВИЋ И БРЕЊО О ЗАШТИТИ ПОЈЕДИНИХ ПРЕХРАМБЕНИХ ПРОИЗВОДА ПОРИЈЕКЛОМ СА МАЈЕВИЦЕ

Начелник општине Лопаре Радо Савић, са сарадницима, је разговарао са Драганом Брењом из Агенције за безбиједност хране БиХ.Разговор је вођен о прехрамбеним производима који носе обиљежја планине Мајевице и начинима како да се испуне услови како би се ти производи заштитили, те да се тиме подигне њихова вриједност на тржишту.„Драго ми је да је начелник општине Лопаре са својим сарадницима препознао значај прехрамбених производа који се дуги низ година проиводе овдје и институција из које ја долазим стоји на располагању да помогне“, рекао је Брењо који је шеф Одсјека за сертификацију и означавање хране у поменутој агенцији.Он је навео да би се помоћ односила у испуњавању хигијенско-санитарних и услова доказивања посебности тих производа са мајевичког подручја.„Ово је прилика да се чланови Пољопривредне задруге „Зарац“ упознају са оним што ради Агенција за безбиједност хране“, саопштио је Радо Савић, начелник општине Лопаре.Он је посебно апострофирао сир зарац за који, како је рекао, треба направити опис да производ носи обиљeжје мајевичког краја, како би био заштићен на домаћем тржишту, али и тржишту Европске уније. „Мислим да можемо доказати посебност зарца, али и других производа као што је мајевичка шљива“, закључио је Савић.