УЧЕНИК РАДЕ САВИЋ ИЗ ПРИБОЈА ПРИМИО НАГРАДУ НА МАНИФЕСТАЦИЈИ У КРАГУЈЕВЦУ

У петак, 26. новембра, у Музеју “21. октобар“ са почетком у 12 часова одржана је завршна свечаност поводом додела награда ученицима основних и средњих школа на конкурсу “Доста су свету једне Шумарице“. Тема овогодишњег конкурса био је стих „ Живот је нешто велико и лепо. Живот је наjвеће чудо“ из поеме Душка Радовића „Црни дан“ која је поново изведена на овогодишњем Великом школском часу после 50 година.Додељено је осамнаест награда, по девет за ликовне и исто толико за литерарне радове у три узрастне категорије: награде за ниже разреде основних школа, за више и за средње школе.Добитник 3.награде на међународном литерарном конкурсу „Доста су свету једне Шумарице“, Раде Савић, ученик II-1 разреда О.Ш „Вељко Чубриловић“ из Прибоја, данас је примио награду на свечаној додели у музеју „21. октобар“ у Крагујевцу. Раде је рецитовао своју награђену пјесму и представио своју школу, мјесто и општину Лопаре. Заједно са менторком је погледао сталну изложбу у Музеју и обишао спомен парк Шумарице.У другој половини децембра из штампе ће изаћи и Зборник награђених и најбољих литерарних радова са конкурса.Читав пројекат се одвијао под покровитељством Министарства културе и информисања и Града Крагујевца.