НОВИ КРОВ, ОЛУЦИ И ФАСАДА НА ЈОШ ЈЕДНОЈ ЗГРАДИ У ЛОПАРАМА

У Лопарама је завршено уређење још једне стамбене зграде средствима станара и уз помоћ општине.Ради се о згради у улици Цара Душана број 54, изграђеној 1954. године у центру Лопара која је била у потпуности оронула, прокишњавала је због дотрајалог крова, а стара фасада је углавном отпала и попуцала.“Изведени су радови на реконсртукцији кровне грађе, постављен је нови цријеп, термоизолациона фасада дебљине 10 центиметара, као и бетони око зграде“- рекао је предсједник Заједнице етажних власника Жељко Ђокић.Ђокић је се и у име станара захвалио на подршци општини Лопаре.“Циљ нам је уштеда енергије, побољшање квалитета становања и наравно љепши изглед наших Лопара, те стога смо и до сада подржали око двадесетак Заједница етажних власника“- навео је у својој изјави новинарима Радо Савић начелник општине Лопаре.Санација зграде коштала је 24 000 од чега су станари издвојили 14 000 а из локалног буџета дато је 10 000 КМ.