УРУЧЕНА УВЈЕРЕЊА НОВИМ ЧЛАНОВИМА САВЈЕТА МЈЕСНИХ ЗАЈЕДНИЦА

На изборима који су проведени у мјесецу октобру изабрана су 124 члана савјета у 24 мјесне заједнице које дјелују у општини Лопаре.На церемонији која је уприличена у Лопарма уручена су увјерења новоизабраним члановима савјета мјесних заједница.„Мјесне заједнице су веома битне и важно нам је да су људи унутар мјесних заједница организовани, да на вријеме препознају потребе и проблеме грађана које ћемо заједнички рјешавати у наредном периоду“, рекао је у својој изјави новинарима Радо Савић, начелник општине Лопаре.Он је изразио задовољство што се велики број чланова савјета мјесних заједница био присутан на додјели увјерења, што говори и о њиховој заинтересованости за рад у мјесним заједницама.Предсједник Скупштине општине Лопаре Миленко Ристић је навео да су избори за чланове савјета успјешно проведени. „У сaвјете су изабрани људи различитих животних доби, различитих занимања и задовољан сам што међу њима налази и добар број жена“, рекао је Ристић.Савјети мјесних заједница ће бити конституисати у наредних седам дана, а неки од њих су конституисани одмах након додјеле увјерења.Један од њих је и Савјет Mјесне заједнице Подгора за чијег предсједника је изабран Радо Марковић.Он је био први послијератни предсједник Mјесне заједнице Подгора, али je морао одустати од тог посла због одласка у Русију гдје је радио десет година.„Очекујем да кренемо са пословима као што су поправка путева и нисконапонске мреже, која је у јако лошем стању“, рекао је Марковић одмах након што је изабран.