НОВА УЛАГАЊА ФИРМЕ ТЕРМАЛ ИНТ Д.О.О

Успјешно пословање Термала из Лопара довело у овој години до нових улагања, покретања нове призводње и стварања нових радних мјеста.Радове на путној инфраструктури у кругу Термала, као и радове у фабричкој хали у којој ће бити нова производња, обишли су руководећи људи општине Лопаре на челу са начелником Радом Савићем у пратњи Елвира Јахића, директора фирме „Термал Инт“.„Асфалтирамо путну комуникацију између Термала и фабрике коју смо недавно купили“, рекао је Јахић новинарима.Он је појаснио да је то стара фабрика детерџента „Дита“ која се реконструише, гдје се врши инсталација нових електричних водова, ваздуха и плина, тако да би се у новој години покренула производња. Земљиште преко кога прелази путна комуникација између двије фабрике је купљено од приватних лица.„План нам је да ту запослимо око 50 радника различитих профила, претежно заваривача и бравара“, саопштио је Јахић.Поред тога, према његовим ријечима, на неким радним мјестима може се запослити и велики број жена и да је само у протекла три мјесеца запослено преко 30 радника, те да их је укупно 140, а план је да на прољеће наредне године буде 250 радника. У дијелу објекта је планиран и нови сектор у коме ће бити смјештена финална монтажа котлова на пелет, која до сада није рађена у Термалу.„Ми из општинске управе смо задовољни новим улагањима Термала из Лопара“, рекао је начелник општине Радо Савић.Он је истакао да се не уређује само фабрика, него се асфалтирањем пута доводи у ред и простор између практично двије фабрике.Начелник општине Лопаре је изразио наду да ће бити реализован план запошљавања, што ће допринос који је Термал дао развоју ове локалне заједнице још више повећати.