ЕКИПЕ ЗА ЧИШЋЕЊЕ СНИЈЕГА НА ТЕРЕНУ, ПРОБЛЕМИ У СНАБДИЈЕВАЊУ ЕЛЕКТРИЧНОМ ЕНЕРГИЈОМ

Саобраћај се одвија отежано на регионалним и локаним путевима у општини Лопаре, екипе за чишћење локалних путева су упућене на терен, а регионалне саобраћајнице и магистрални пут одржава „Бијељина пут“ а.д.Падавине су проузроковале и велике проблеме у снабдијевању домаћистава електричном енергијом, посебно у руралним дијеловима општине.Начелник Лопара Радо Савић је одржао састанак са надлежним општинским службама на којем су утврђени приоритети за рјешавање насталих проблема.„Мајевичка села су углавном без струје, од раних јутарњних часова, контактирали смо електродистрибуцију и њихове екипе су на терену и надамо се ће отклонити кварове у току дана“, рекао је Савић. Водоснабдијевање насеља Лопаре је уредно. Дрвеће које крај путева због тешког снијега ствара препреке на путевима уклањају припадници Ватрогасне јединице Лопаре. Дом здравља Лопаре функционише несметано и здравствене услуге се пружају на уобичајеном нивоу.Екипе комуналног предузећа чисте тротоаре и прилазе важнијим установама, а на грађане се апелује да се организују и очисте снијег испред својих стамбених објеката.У случају потребе за чишћењем снијега на локалним путевима грађани могу позвати надлежну општинску службу на телефон 065 539 967, саопштено је из општинске Управе Лопаре.