КЊИЖЕВНО ВЕЧЕ – ПРЕДСТАВЉЕНА ДВА СРПСКА ПРОЗНА ПИСЦА

У Центру за културу Лопаре (уторак, 18. 1. 2022. године) одржано је књижевно вече на коме су учествовали српски прозни писци Лабуд Драгић и Дејан Вукићевић.
„Ради се о ауторима чије је стваралаштво веома запажено, Драгић и Вукићевић су добитници бројних књижевних награда“, навео је пјесник Слободан Јовић, који је ауторе представио публици.
Јовић је рекао да је посебну пажњу публике у Лопарама привукао Драгићев роман „Кукавичја пилад“ који је добио награде „Момо Капор“, „Светозар Ћоровић“, „Печат времена“ и „Исидора Секулић“.
Аудиторијуму је представљена и књига „Нон имприматур или цензура у издаваштву и библиотекарству“, која је добитник награде „Дејан Медаковић“.
Публика у Лопарама је показала интересовања за стваралаштво аутора чија су дјела представљена, а гости су изразили наду да ће поново бити у могућности да посјете Лопаре и Мајевицу.
Ово књижевно вече су организовали Центар за културу и информисање и Народна библиотека „Десанка Максимовић“ уз подршку општине Лопаре.