АКТИВНОСТИ ПОВОДОМ ОБИЉЕЖАВАЊА СВЈЕТСКОГ ДАНА АУТИЗМА

Свјетски дан особа са поремећајем аутистичног спектра обиљежава се 2. априла и тим поводом у Основној школи „Свети Сава“ Лопаре организована је радионица на којој је дјеци представљен аутизам и карактеристике особа са аутизмом.
Дефектолог Ана Бошковић, која ради као асистент у настави у поменутој школи, каже да се на тај начин подиже свијест о свакодневним проблемима дјеце са аутизмом и њихових породица.
„Симболично се пуштају плави балони у знак подршке особама са аутизмом“, додала је Бошковићева.
Психолог Бранкица Ђокић, која је заједно са Бошковићевом учествовала у организовању радионице је саопштила да обиљежавање Свјетског дана аутизма треба да буде подстицај да се дјеца и особе са аутизмом прихвате у друштву и да постоји толеранција према различитостима које нас окружују.
„Осим тешкоћа, које могу имати дјеца са потешкоћама у развоју из аутистичног спектра требају се нагласити и њихови потенцијали, који могу бити присутни код њих“, навела је Ђокићева.