ПОТПИСАН СПОРАЗУМ О ИЗГРАДЊИ ПЕТ СТАМБЕНИХ ЈЕДИНИЦА

Предсједник Скупштине општине Лопаре Миленко Ристић, је потписао уговоре о помоћи за изградњу пет стамбених јединица, у овој локалној заједници, које ће се градити по систему „кључ у руке“ кроз пројекат „Саудијски фонд за развој“.
Ристић је саопштио да се трипартитним уговорима, који су потписани између Федералног министарства расељених особа, јединица локалне самоуправе у БиХ и крајњих корисника, предвиђа да се у повратничкој мјесној заједници Корај у општини Лопаре изгради пет стамбених објеката за повратничке породице.
Потписивању споразума у згради федералне владе у Сарајеву су присуствовали федерални министар расељених особа и избјеглица Един Рамић и директор Фонда за повратак Бојан Нинковић.
У БиХ ће кроз овај пројекат бити изграђено 66 стамбених јединица у 13 општина и градова, а његова вриједност је 2.600.000 КМ.