МАРКОВДАН СЛАВА ХРАМА У ПОТРАШИ

Поводом крсне славе храма Светог апостола и јеванђелисте Марка – Марковдана у селу Потраш код Лопара служена је литургија и сломљен славски колач.
Литургију је служио протојереј-ставрофор Зоран Илић, парох прибојски.
Он је рекао да је Свети апостол Марко написао једно од четири Христова Јеванђеља.
Живио је у првом вијеку и био Христов савременик, те је описао многа чуда које је Христос за вријеме свога живота чинио.
„Као и други апостоли свједочио је истину о Христу и то је главом платио, а Господ га је увјенчао у вијенце славе неугасиве“, навео је у својој бесједи свештеник Илић.
Слави храма и села Потраши присуствовао је и начелник општине Лопаре Радо Савић.
Он је честитао мјештанима и свештенству славу и изразио наду да ће изградњом излетничког комплекса Бусија у непосредној близини, село Потраш, које је рубно и важно општини Лопаре, у наредном периоду имати бољу и просперитетнију позицију.