ОСНОВЦИ ИЗ БИЈЕЉИНЕ ПОСЈЕТИЛИ МАЈЕВИЦУ

Око 150 ученика трећих разреда Основне школе „Свети Сава“ из Бијељине посјетило је, у оквиру једнодневног излета, општину Лопаре.
Настaвник разредне наставе у поменутој школи Раде Симеуновић је навео да је овај једнодневни излет реализован у циљу упознавања културно-историјских споменика подручја Мајевице и подмајевичког краја како би се дјеци приближила скорија прошлост и догађаји који су се дешавали на наведеном подручју општине Лопаре.
„Овај излет је у оквиру годишњег наставног плана и програма и трећи разред наше школе је добио маршруту Бијељина – Угљевик – Прибој – Лопаре – Мачковац“, додао је Симеуновић.
Ученици су у сједишту општине посјетили спомен собу из протеклог одбрамбено-отаџбнинског рата и централни споменик „Јунацима Мајевице“, а свјетски путник из Лопара Слободан Симикић је у Центру за културу говoрио о Танзанији, једној од 76 земаља колико их је посјетио.