ВЕЧЕ ИЗВОРНЕ МУЗИКЕ У ОКВИРУ „ДАНА ДИЈАСПОРЕ“

Удружење Мајевичана у Швајцарској је у оквиру манифестације „Дани дијаспоре“ организовало Вече изворне музике.
У свечаном салону „Хелвеција“ окупио се велики број љубитеља ове врсте музике и изворне групе из Републике Српске, Федерације БиХ и Хрватске, а свој допринос дала је Фолклорна секција Српског просвјетног и културног друштва „Просвјета“ Лопаре.
Предсједник Скупштине општине Лопаре, у свом обраћању присутним гостима, је рекао да Мајевица воли изворну музику, да се на Мајeвици чувају традиција и обичаји, те да без шаргије и виолине и изворне пјесме нема весеља на Мајевици.
Вече изворне музике отворио је директор Дома здравља Лопаре Желимир Нешковић.
Он се поздравио учеснике и госте и захвалио Удружењу Мајевичана у Швајцарској, а посебно Милету Стевановићу, секретару удружења на изврсној организацији догађаја.
Општина Лопаре је финансијски помогла одржавање Вечери изворне музике.