МАЈЕВИЧКИ САБОР ИЗВОРНО-НАРОДНОГ СТВАРАЛАШТВА

У организацији базена „Октопус“ и Српског просвјетног и културног друштва „Просвјета“ Лопаре, уз подршку Удружења Мајевичана у Швајцарској и општине Лопаре, одржан је Мајевички сабор изворно-народног стваралаштва.
„На сабору поред домаћина „Просвјете“ су наступила културно-умјетничка друштва из Вукосавља, Пелагићева, Крепшића и Илићке – Брчког, као и етно пјевачке групе из Угљевика и Бијељине“, саопштио је у име организатора Владо Антић.
„Мајевички сабор изворно-народног стваралаштва, који је дио „Дана дијаспоре“, подржава локална заједница у циљу очувања традиције“, рекао је Желимир Нешковић, координатор манифестације „Дани дијаспоре“.
Он је нагласио и велики значај Српског просвјетног и културног друштва „Просвјета“ Лопаре за очување традиције на Мајевици и изразио наду да ће сабор наставити свој континуитет у оквиру „Дана дијаспоре“.