СЛАВА ХРАМА И ПАРАСТОС У МРТВИЦИ

У селу Мртвица код Лопара прослављена је слава храма Свети Пророк Илија.
Литургијом, коју су служили протојереј-ставрофор Славко Максимовић, јереј Бојан Крстановић, парох мртвички и јереј Бранко Ерић, парох из Бузекаре, отпочело је молитвено славље.
Потом је служен парстос, испред споменика погинулим борацима одбрамбено-отаџбинског рата из ове мјесне заједнице.
Вијенце и цвијеће су положили чланови породица погинулих бораца, представници мејсне борачке организације, представници Градске борачке организације Бијељина, представници Општинске борачке организације Лопаре и предствници структура власти из ове локалне заједнице које је предводи Предсједник Скупштине Миленко Ристић.
Предсједник Општинске борачке организације Лопаре Ристо Радић је истакао да је из села Мртвица, у протеклом одбрамбено-отаџбинском рату, погинуло седамнаест борацa, да су страдала два цивила и да је више бораца лакше и теже рањено.