ДР ЖЕЛИМИР НЕШКОВИЋ КУМ СЛАВЕ ХРАМА У МАЧКОВЦУ

У Мачковачкој цркви служена је литургија поводом крсне славе Мале Госпојине – Рођења Пресвете Богородице, празника којем је храм посвећен.
Литургију су служили свештеници мачковачкиx и лопарске парохије предвођени протојереј-ставрофором Стевом Јовићем и протојереј-ставрофором Драгомиром Лазаревићем, који су донедавно службовали у наведеним парохијама.
Директор Дома здравља Лопаре Желимир Нешковић изразио задовољство што му је припала част да буде кум крсне славе цркве у Мачковцу.
„Српска православна црква и српска православна вјера су сачували српски народ у Републици Српској и на Мајевици.
Наши свештеници се труде да духовно окупљају наш народ и хвала им на томе, Мајевица је увијек била у православном духу“, навео је Нешковић.
У молитвеном слављу учествовало је мноштво вјерника, а присутни су били начелник општине Лопаре Радо Савић и предсједник Скупштине општине Миленко Ристић.
Након литургије и литије око храма, преломљен је славски колач, а затим је празнично славље настављено уз трпезу љубави коју је приредио кум славе.