ПРЕЗЕНТАЦИЈА НА ТЕМУ ПОРОДИЧНИХ ГРУПНИХ КОНФЕРЕНЦИЈА

Невладина организација ЛИР цивилно друштво /ЛИРЦД/ из Бањалуке у сарадњи са њемачком невладином организацијом АСБ /Arbeiter-Samariter-Bund/ проводе пројекат „Боља социјална укљученост кроз оснажену /ИРИС/ мрежу организација цивилног друштва“.
Александар Пандуревић из АСБ-а је рекао да активност која се односи на радионице Породичних групних конференција, гдје је на ту тему данас приређена презентација у Лопарама и да су прије тога презентације су одржане у Броду, Шамцу, Домаљевцу, Љубињу и Требињу.
„Сви учесници данашње презентације долазе из образовних институција, центара за социјални рад и других невладиних организација које би требале да отворе тимове како би рјешавали проблеме код дјеце ванинституционално, то јест унутар породице“, саопштио је Пандуревић.
Он је навео да у ИРИС мрежи учествује 38 невладиних организација из БиХ, које су у пројекту, те да су учесници презентације у Лопарама из Угљевика, Теочака, Челића и Лопара.
Пандуревић је истакао добру сарадњу са општином Лопаре.