СПКД „ПРОСВЈЕТА“ ЛОПАРЕ ГОСТОВАЛО У СЛОВЕНИЈИ

Чланови фолклорне секције СПКД Просвјете Лопаре гостовали су у Словенији на обиљежавању 40. година Културног друштва „Јакоб Скет“ Местиње и на фестивалу „Поздрав младом вину“ које је одржано у Шмарју при Јелшах. Шмарје при Јелшах је братска општина са којом наша локална заједница има изузетно добру културну сарадњу већ дуги низ година.
Публици се обратио и начелник општине Шмарје при Јелшах Матија Чакш, који је истакао значај међусобног повезивања и упознавања са различитим обичајима и културама, те се захвалио на посјети нашим члановима.
„Радује ме свако гостовање у Словенији а посебно у нашој братској општини Шмарју“ , рекла је Радмила Митровић предсједница Српског просвјетног и културног друштва „Просвјета“ Лопаре. Она је истакла да су традиција, култура и обичаји нашег мајевичког краја у најбољем свјетлу приказани словеначкој публици.