ПРЕДСТАВЉАЊЕ КЊИГА МУХАРЕМА БАЗДУЉА

У организацији Центра за културу Лопаре, Народне библиотеке „Десанка Максимовић и Илије Ђурића поријеклом из Лопара, који је дао значајан допринос у организацији ове вечери културе, вечерас је у мајевичкој општини одржана предпремијера књига „Рококо календар“ и „Јужњачка утеха“, аутора Мухарема Баздуља.

Он је рекао да је ову књигу прије неколико дана објавила Издавачка кућа из Београда „Аудион букс“, а књига је збирка од 365 кратких прича, где је сваки дан у години добио једну причу.

Ријеч је о кратким причама,каже Баздуљ, које, објашњава, стану на једну страницу, а које се баве мање познатим историјским анегдотама, детаљима из живота познатих људи .

Он је навео да је први пут вечерас у Лопарама, а да је присуство већег броја људи посебно задовољство, јер показује да људи овдје имају потребу за културним животом или навику за културом.

„Исто тако мени је био пријатан разговор са модераторком, чини ми се да су је људи пажљиво слушали тако да су моји утисци позитивни“, рекао је он.

Модератор вечери била је Драгана Пејовић.