ЛУ „МAЈЕВИЦА“ ОРГАНИЗОВАЛО ТРАДИЦИОНАЛНО ЛОВАЧКО ВЕЧЕ

Мајевички ловци, њих више од 600, окупили су се вечерас на традиционалној ловачкој вечери у Лопарама.
Предсједник Ловачког удружења “Мајевица” Јовица Глигић захвалио се присутним ловцима на одзиву као и свима који су подржали организацију ове вечери.
„Припремили смо богату ловачку томболу и желим свима да се лијепо осјећају вечерас“, додао је Глигић.
Ловачко удружење “Мајевица” из Лопара, организатор вечерашњег дружења, траје од 1946. године, а реорганизовано је 1996. године, послије одбрамбено-отаџбинског рата.
Ловиште којим газдује “Мајевица” простире на 29.300 хектара земљишта од чега ловна површина обухвата 21.000 хектара.
Ловачкој вечери присуствовали су и начелник општине Радо Савић, замјеник начелника Горан Тасовац, предсједник Скупштине општине Лопаре Миленко Ристић, народни посланик Желимир Нешковић, Стојан Стевановић предсједник удружења „Корени“, Светозар Остојић и Милош Станишић привредници из Бијељине и бројни други гости и представници сусједних ловачких удружења.